Sunucu Geçişleri ve Kurulum

 

Sunucu geçişleri stresli olabilir, bu nedenle geçişin olabildiğince yumuşak olmasını sağlamak için ek adımlar atıyoruz.

 Sunucularınızı yükseltmek performansı, güvenilirliği artırabilir ve maliyetleri düşürebilir.

SANALLAŞTIRMA İLE MALİYETLERİNİZİ DÜŞÜRÜN

Düzgün sunucu geçişi, iyi bir planlamanın ve yönetimin sonucudur .

Daha güçlü bir sunucu daha iyi performans ve ölçeklenebilirlik sunabilir, böylece kuruluşunuz büyüdükçe ve geleceğe doğru genişledikçe bir sunucuda ihtiyacınız olan kaynak ve esnekliğe sahip olursunuz.

Bir geçiş projesini idare etmek için zamanız veya kaynaklarınız yoksa, Tekon Bilişim ile irtibata geçin. Müşterilerimizin çoğu , yükseltme işleminin beklenenden daha makul olduğunu ve yararlarının risklerinden daha ağır bastığını fark eder.

Küçük bir işletme olarak, büyük şirketlerden daha fazla sorumluluk almanızı gerektiren benzersiz bir konumdasınız. Şirketinizde kullandığınız teknoloji başarısız olduğunda, genellikle uzmanlık alanınızın dışındaki zor kararlarla karşılaşırsınız. Bu nedenle, küçük işletme IT danışmanlığı yoluyla çözüm, planlama ve uygulama çalışmalarını küçük işletmelerimize ek olarak sunuyoruz.

SANALLAŞTIRMA HAKKINDA BİLGİ

Nedir bu Sanallaştırma?

 

Sanallaştırma hızla hem büyük hem de küçük işletmeler arasında çok konuşulan bir kelime haline geldi. Sanallaştırmanın en büyük yararlarından biri maliyet tasarrufudur.

Sanallaştırma kısaca bir fiziksel sunucuyu birkaç sanal sunucuya veya makineye bölmek anlamına gelir. Her sanal makine, ayrı bir fiziksel sunucuymuş gibi diğer cihazlar, uygulamalar, veriler ve kullanıcılarla bağımsız olarak etkileşime girebilir.

Bu durumu şöyle düşünebilirsiniz,  beş ayrı işletim sistemine sahip beş sunucuya ihtiyacınız olduğunu varsayalım.

Bu ihtiyacı karşılamak için gereken donanım ve yazılıma yapılan önemli yatırımları yapmak yerine, sanallaştırmanın esnekliği size tüm bu işletim sistemlerini ve uygulamalarını tek bir sunucu üzerinde çalıştırma ve binlerce liralık tasarruf sağlamanıza olanak tanır.

Sunucuları sanallaştırma işlemiyle birleştirmek, yalnızca fiziksel makineleri satın alma ve bakım gereksinimini ortadan kaldırarak maliyetleri düşürmekle kalmaz, aynı zamanda sunucuları veya rack kabinlerinizi depolamak için gereken fiziksel alanı azaltır.

Sanal makineler, tek bir sunucunun kaynaklarını paylaşırken farklı işletim sistemlerini ve birden çok uygulamayı çalıştırabilir ve, her sanal makine diğer sanallaştırılmış makinelerden izole edildiği için, biri çökerse, diğerlerini etkilemez.

Sistem ve Yazılım Çözümlerimiz