tekonbilisim-voip-sık-sorulan-sorular

VOIP HAT ve TELEFON HİZMETLERİ

BT dünyası kısaltmalar dolu ve VOIP sadece bir örnek. Kısaltma İnternet Üzerinden Ses Protokolü’nün kısaltmasıdır ve adı ne yaptığının mükemmel bir açıklamasıdır.

VOIP çözümleri sesli aramaları kolaylaştırmak için internet bağlantısı kullanır. En temel anlamda, VOIP telefon servisinizi internet üzerinden almak anlamına gelir ve hem ev hem de iş çözümleri mevcuttur.

VOIP, ev telefonu servisi de dahil olmak üzere birçok farklı uygulama için kullanılabilir. Artık pek çok tüketici ev telefonu hizmeti için VOIP kullanıyor, ancak bu çözüm iş dünyasında en sık rastlananı.

İşletmenizin telefon hizmetini yerel bir telefon şirketinden aldığında, ileri ve geri gönderilen sinyallerin hepsi analogdur. Bu analog telefon sinyalleri telefonun kendisi kadar eski, ancak teknolojik gelişmeler küçük işletmeler için yeni ve daha iyi ticari telefon sistemleri yarattı.

Yerel telefon şirketinden gelen geleneksel analog sinyallerin aksine, VOIP sistemi dijital sinyaller kullanır. Bu sinyaller daha sonra şirketinizin verilerinin geri kalanında olduğu gibi internet üzerinden gönderilebilir.

VOIP telefon bağlantısını sağlamak için internet bağlantınızı kullanır. Geleneksel bir telefon hattı yerine, bir VOIP sistemi, internetiniz ile bağlantılıdır, bu nedenle internet hızınızın yükü taşımaya yeterli olduğundan emin olmanız önemlidir.

İyi haber şu , VOIP’in çalışması için tipik bir internet bağlantınızın olması yeterli . Oldukça hızlı ve istikrarlı bir internet bağlantınız olduğu sürece, dijital tabanlı bir telefon sistemiyle sorun yaşamazsınız.

Teknik açıdan, bir VOIP sistemi, analog telefon sinyallerini dijital sinyallere dönüştürerek çalışır. Bu dijital sinyaller daha sonra internet üzerinden gönderilerek güçlü ve sabit bir telefon bağlantısı yaratılır. İyi bir VOIP sisteminin ses kalitesi, yerel telefon şirketinizinki kadar iyidir hatta genellikle daha iyidir.

Giderek daha fazla sayıda işletme geleneksel telefon servisinden VOIP’e geçiş yapıyor, ancak soru hala devam ediyor – değişim gerçekten avantajlı mı? Neden geçiş yapmalısınız ve kuruluşunuz ne gibi avantajlar elde edebilir?

Her büyüklükteki kuruluşlar için bir dizi potansiyel fayda vardır. İş VOIP çözümleri, her zamankinden daha uygun fiyatlı ve düşük fiyatlar iş VOIP sağlayıcıları arayan işletmelerin sayısının artmasına neden oldu.

Geleneksel telefon servisiyle karşılaştırıldığında, kaliteli bir VOIP çözümü her ay daha düşük maliyetler sağlayabilir. VOIP servisi genellikle telefon şirketinden gelen aynı hizmet türünden daha düşük maliyetlidir. Bu düşük maliyetler zaman içinde gerçekten daha fazla düşülebilir ve VOIP’e geçiş yapan kuruluşlar için büyük avantaj sağlar.

VOIP’e geçen işletmeler, şehirlerarası ve sınır ötesi aramalarda da tasarruf sağlayabilir. Bu, özellikle uzun mesafeli ofisleri ve zaman dilimleri arasında iletişim kurması gereken yöneticileri olan işletmeler için çok önemlidir.

VOIP çözümlerinin geleneksel telefon hizmetlerine kıyasla bir dizi potansiyel avantajı vardır, ancak bazı olası dezavantajları da vardır. Küçük işletmeniz için bir VOIP telefon sistemi kurmanın bazı avantajlarına ve dezavantajlarına bir göz atalım.

AVANTAJLARI

Küçük işletmeler için işletme telefonu sistemleri söz konusu olduğunda, VOIP çözümüne geçmenin avantajları:

  • Düşük maliyetler: VOIP telefon servisi genellikle telefon şirketinden gelen benzer hizmetlerden çok daha ucuzdur. Yaptıkları yerel ve şehirlerarası aramaların sayısına bağlı olarak, VoIP’e geçiş yapan işletmeler genellikle aylık telefon faturasında% 25-50 tasarruf görüyorlar!
  • Daha fazla yetenek: VOIP sistemleri, geleneksel telefon şirketlerinin sunmadığı çok sayıda özelliğe sahiptir.
  • Otomatik arama yönlendirme: Bir VOIP sistemiyle, gelen aramalar fiziksel konumunuzdan bağımsız olarak otomatik olarak VOIP telefonunuza yönlendirilebilir.
  • Tesislerin uzaktan çalışması: VOIP ekipmanına sahip çalışanlar, kendi evleri de dahil olmak üzere her yerden çalışabilir.

DEZAVANTAJLARI

Aşağıdakileri içeren bir VOIP sisteminin uygulanmasının birkaç olası dezavantajı vardır:

  • Dönüşüm maliyetleri: Mevcut bir telefon sistemini VOIP’e dönüştürme maliyeti, çok sayıda bireysel bağlantıya sahip büyük kuruluşlar için yüksek olabilir.
  • Eğitim gereksinimleri: VOIP çözümleri, personelin yeni sistem hakkında bilgi sahibi olması için bir miktar eğitim gerektirecektir.
  • İnternet bağlantısına güvenme: VOIP internet üzerinden çalıştığından, telefon servisiniz internet bağlantınızın kalitesine ve dengesine bağlı olacaktır.
  • Gecikme: Bazı VOIP çözümleri gecikmeye tabidir, ancak en yüksek kalitede bir tedarikçi seçerek bu sorunu büyük ölçüde önleyebilirsiniz. Tekon Bilişim Hizmetleri, sektördeki en iyi VOIP sağlayıcılarından biri olan Verimor VOIP servislerinin bayisidir.

Maliyetleri ve aylık telefon faturanızı düşürmek istiyorsanız, küçük işletme VOIP çözümünün istikrarı, düşük maliyeti ve istisnai özellikleri kuruluşunuz için mükemmel bir seçenek olabilir. Tekon Bilişim Hizmetleri, işiniz için mükemmel bir VOIP çözümü tasarlamanıza yardımcı olabilir.

VOIP İŞ TELEFONU HİZMETLERİ

VoIP Business Phone Hizmetleri

İster telefon sisteminizin maliyetini düşürmek isteyen küçük bir işletme, ister mevcut teknolojinizi VoIP’e dönüştürmek isteyen büyük bir şirket olun, Tekon Bilişim Hizmetleri, bir VoIP telefon servisinin avantajlarını anlamanıza yardımcı olacak bilgi ve deneyime sahiptir.

IP üzerinden ses (VoIP , İnternet Protokolü üzerinden sesin trasferi) genellikle internet üzerinden sesli iletişim ve multimedya oturumlarının sunumunda yer alan iletişim protokolleri, teknolojiler, metodolojiler ve iletim teknikleridir. Başka bir deyişle, VoIP, yerel telefon şirketiniz yerine internet üzerinden telefon sinyalleri gönderilir.

Bu sistemle, karşılama anonsları, departman tuşlama, konferans görüşmeler ve  video konferanslar yapabilirsiniz.

BT Hizmetlerimiz